Lumas*LT Rekomenduoja

Apie LUMAS*LT jūrų kiaulyčių veislyną.

Jūrų kiaulyčių veislynas LUMAS*LT, atsirado 2007 metais. Jį įkūrė Lukas Maciulevičius ir Jurgita Kairelytė. Tuomet dar paaugliai, gyvūnų mylėtojai dar net nemanė, kad tai išsivystys į tokia ilgalaikę meilę ir draugystę šiems gyvūnams!

Iš pat pradžių tai buvo itin retas reiškinys Lietuvoje, kad jūrų kiaulytės turi veisles ir kilmės dokumentus. Tuomet tai buvo išskirtiniai gyvūnai kurių Lietuvoje buvo labai, labai mažai.

Idėja auginti ir garsinti šiuos mielus gyvūnus, mūsų šalyje, jaunuoliai sugalvojo kas vakara susitikdami ir vedžiodami šunis. Taip gimė pirmasis veislynas pavadinimu “Fantasy Cavia” (Svajonių kiaulytė), taip žingsnis po žingsnio prasidėjo kelias šiuo idomiu ir dar nežinomu keliu.

Pirmoji veislinė kiaulytė gimusi veislyne buvo kreminės spalvos Sheltie patelė Aurora Fantasy Cavia. Tuo metu veislynas augino Sheltie, Coronet, Texel, Merino, Peruvian, Alpaka ir Skinny veislės kiaulytes. Veisėjai dalyvaudavo kiekvienoje parodoje Lietuvoje, noras buvo išvykti ir į parodas ir užsienyje, bet buvo per jauni keliauti po užsienio parodas su savo augintinėmis.

Taip metai iš metų žinių kiekis tik didėjo, norai išveisti kuo gražesnes, sveikesnes ir vis labiau išskirtines kiaulytes taip pat, bet kaip visada, atsitinka gyvenimas… Veisėjai dėl pasikeitusio gyvenimo aplinkybių ir galimybių turėjo pristabdyti savo veiklą… Ir likti nežinioje ar dar kada pavyks vėl tuo užsiimti…

Kiaulytės iš namų niekur nedingo, jos toliau gyveno ne tik širdyje, bet ir namuose. Praėjus 5 metams, vienas iš veisėjų nusprendė atgaivinti šią veiklą ir toliau didinti veislinių jūrų kiaulyčių žinomumą Lietuvoje.

Taip 2018 metų pabaigoje Lukas Maciulevičius atgaivino savo veiklą ir įkūrė veislyną nauju pavadinimu: LUMAS*LT

Prireikė vos pusės metų “nupūsti dulkes” nuo turimų žinių, prisiminti viską ką buvo išmokęs ir pradėti vėl judėti pirmyn.

Šiuo metu veislynas augina ir veisia šių veislių jūrų kiaulytes:
I grupė: Sheltie, Coronet, Texel, Merino
II grupė: Peruvian, Lunkarya
III grupė: Trumpaplaukės ( Spalvų variacijos: Black Tan, Black, Cream, White, California)
IV grupė: Skinny ir Skinny Carrier (kiaulytės turinčios skinny geną)
V grupė: Baldwin ir Baldwin Carrier (kiaulytės turinčios Baldwin geną)

2019 metais sėkmingai dalyvavo ne vienoje tarptautinėje parodoje, taip visiems leisdamas sužinoti Lietuvos vardą.
2020 metai leido išveisti naujų kiaulyčių, kurios 2021 metais stebins Tarptautines parodas.
2021 metais įkurtas VŠĮ “Veislinių graužikų klubas”, jo prezidentu paskirtas Lukas Maciulevičius.


Veislyno tikslas išauginti kuo sveikesniu ir veislės standartus atitinkančius augintinius, kurie galėtų toliau dalyvauti veisime arba būti puikūs Jūsų šeimos nariai. Tad LUMAS*LT jums ir jūsų naujiems šeimos nariams rekomenduoja šiuos rinkinius į kuriuos sudėjo viską ko reikia pradžiai. Jums tereiks pasirinkti rinkinį pagal savo poreikius.

Lumas*LT kontaktai:

Facebook: LUMAS*LT jūrų kiaulytės